TIRANË

Deputeti demokrat Agron Shehaj i ka kërkuar ‘llogari’ kryeministrit Edi Rama për kompaninë që ka fituar tenderin e Unazës së Madhe. Në një status në “Facebook” Shehaj i kërkon Ramës të thotë se kush është personi që do përfitojë 20 milionë eurot e projektit të Unazës së Re që do t’i shkojnë kompanisë guackë Dunwell Haberman.


Sipas Shehajt nëse Rama nuk përgjigjet atëherë është i saktë informacioni se pronari i kësaj kompanie është vetë kryeministri.


“Edi Rama t’u thotë shqiptarëve se kush është personi që do përfitojë 20 milionë eurot e projektit të Unazës së Re që do t’i shkojnë kompanisë guackë Dunwell Haberman, e krijuar vetëm tre muaj para tenderit, pa asnjë lloj aktiviteti, pa asnjë punonjës! Nëse nuk e tregon, do të thotë se është i vërtetë informacioni se pronari i kësaj kompanie është vetë Edi Rama. Këtu ndodhet ekstrakti zyrtar që tregon që kompania është krijuar në datën 25 qershor 2018”, shkruan Shehaj.


Shehaj Fb
Shehaj Fb
Shehaj Ekstrakti
Shehaj Ekstrakti

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb