Sheikët që drejtojnë Manchester Cityn vazhdojnë të fitojnë terren në botën e futbollit. Pasi kanë nën pronësinë e tyre shumë klube, një tjetër skuadër pritet të blihet prej tyre.

Sipas Daily Mail, “City Football Group” ka arritur akord për blerjen e Palermos për 13 milionë euro, klub ky italian i sapongjitur në Serie B.

Le të flasim pak me shifra të sakta. Shefi i Palermos, Dario Mirri pas bisedës që pati me sheikët, ra dakord që këta të fundit të bëjnë të tyren 80 përqind të aksioneve. 20 përqind  i mbeten Mirro, i cili do vazhdojë të jetë presidenti i klubit (Sipas Giornale di Sicilia).

G6
G6

Palermo, pas disa sezonesh negative,  u rikthye në Serie B me shpresën se një ditë do ngjiten në elitë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb