Zyrtari i policisë Manish Kapuriya tha se përpjekjet e shpëtimit po vazhdonin dhe se të plagosurit u transferuan në spitalet qeveritare për trajtim.

Pamjet televizive treguan punonjësit e urgjencës duke përdorur litarë dhe shkallë për të arritur tek ata të bllokuar në pusin në Madhya Pradesh. Video të tjera treguan dyshemenë e thyer dhe shufrat e çelikut të prishur, dhe policinë duke përdorur litarë për të mbyllur zonën.

Tempujt në të gjithë Indinë ishin mbushur plot me besimtarë me rastin e Ram Navami, ditëlindjen e hyjnisë hindu, Lord Ram.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb