Një ndërtesë 21-katëshe u shemb në Nigeri, me ekipet e shpëtimit që po luftojnë me të bllokuarit. Ndërtesa, e vendosur në anën e pasur të qytetit të Lagos, është një ndërtesë për apartamente luksoze . Është ende e paqartë se sa persona ishin në ndërtim në kohën e shembjes.

Megjithatë, ekziston frika për të bllokuarit në rrënoja , ndërkohë që llogaritet se në atë kohë punonin rreth 100 persona.

“ Mendova se ishte një tërmet. “Ndërtesa po dridhej dhe ne kuptuam se diçka nuk shkonte ”, tha për CNN një banor lokal.

Objekti është në ndërtim prej dy vitesh. Duhet theksuar se shembja e ndërtesave është regjistruar disa herë në vitet e fundit në Lagos, qyteti më i madh i Nigerisë me një popullsi prej 20 milionë banorësh . Në vitin 2019 , shembja e dy ndërtesave të ndryshme, përfshirë një shkollë, la dhjetëra të vdekur. Sipas një eksperti që foli për CNN, më shumë se një mijë ndërtesa janë në rrezik të shembjes në Lagos.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb