Të paktën 2 punëtorë e kanë humbur jetën për shkak të shembjes së një miniere në provincën Chaharmahal-Bahtiari të Iranit.

Sipas agjencisë zyrtare iraniane të lajmeve IRNA, shembja ndodhi 500 metra në thellësi të minierës në rrethin Kiyar të provincës në orët e mëngjesit.

Si rezultat i incidentit thuhet se 4 punëtorë ishin bllokuar nga të cilët dy humbën jetën ndërsa dy të tjerë u shpëtuan.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: