JAPONI – Në një shkollë fillore në Osaka të Japonisë, janë zhvilluar një varg aktivitetesh sportive, mes të cilave edhe formimi i piramidës njerëzore.

150 nxënës u vendosën sipër njëri tjetrit duke formuar një piramidë, por njëri prej tyre ka humbur ekuilibrin duke bërë që piramida të shembet.

Dhjetëra fëmijë u dërguan në spital, ku po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore. Fatmirësisht asnjëri prej tyre nuk është në rrezik për jetën.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: