TURQI

Rëndohet bilanci i shembjes dje të një pallati 7-katësh në periferinë aziatike të Stambollit, në lagjen e Kartal.

Edhe 4 trupa të tjerë janë gjetur të pajetë nën gërmadhat e ndërtesës, duke e çuar në dhjetë numrin e viktimave.

Personat e nxjerrë gjallë deri tani janë 13, mes të cilëve një fëmijë 5 vjeç, bën me dije Anadolu.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb