Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, duke folur , në lidhje me cështjen e Teatrit Kombëtar, Lubonja theksoi se teatri dëshmon edhe sistemin që kemi ngritur në Shqipëri.

“Nëse flasim për Teatrin, atëherë mund të themi se kur flet për teatrin, flitet edhe për sistemin që kemi ngritur, që e kam thënë është sistem kriminal.

Një parti që ka mbrojtur trashëgiminë kulturore, ka fituar në një vend europian 10 përqind të votave”, u shpreh Lubonja.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb