ITALI

Nga e hëna ekipet e Seria A në Itali mund të rikthehen për stërvitje. Deri dje Italia diskutonte të mbyllte kampionatin para kohe por duket se kjo është një shenjë rifillimi i mundshëm i kampionatit.

Në fakt ishin kërkesat e disa klubeve që e bënë të mundur këtë vendim me të parën Sassuolon ndjekur nga Parma, Bologna dhe Roma.

Italia është vendi me më shumë viktima në Europë por këtë fundjavë ka suprizuar pasi kë shënuar një rënie drastike me 300 viktima diferencë nga e shtuna në të dielë. Kujtojmë se dhe futbollistë si Rugani, Dybala u infektuan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb