ATHINA

Sot janë konfirmuar 1193 raste të reja të virusit të ri në Greqi, nga të cilat 10 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve deri më tashmë është 10 4227.

Ndërsa 603 pacientë  po trajtohen të intubuar, 575 pacientë të tjerë janë liruar nga spitalet.

Gjithashtu janë regjistruar edhe 98 vdekje në 24 orët e fundit, duke shkuar në 2 321 vdekje gjithsej në vend.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb