MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 54 raste të reja dhe vetëm 1 viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Epiqendër e infektimeve është kthyer Tetova me 32 raste.

Nga ana tjetër 28 pacientë janë shëruar së fundmi teksa edhe e vetmja viktimë është shënuar po në Tetovë.

Në gjithë vendin ka 613 raste aktive me COVID-19 teksa procesi i vaksinimit vijon intensivisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb