Homazhe me nderim të babait të kombit shqiptar. Vlerësim dhe nderim për figurën e Ismail Qemalit.

“Jemi ketu, ka theksuar Kryetari i Bashkisë Vlorë, Dritan Leli për të nderuar figurën e themeluesit të shtetit shqiptar. Historia na tregon se duhet të jemi të vëmendshëm ndaj atyre që i kanë dhënë kombit vlera të padiskutueshme. Çdokush është i ftuar këtu sot”.

Në Vlorë nderohet kështu Ismail Qemali theneluesi i shtetit shqiptar në 102 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb