KORÇA

Korça tashmë shënon 5 të shëruar pasi një 77-vjeçar ka rezultuar negativ sot dhe do të lërë spitalin Infektiv.

Lajmin e bën të ditur drejtori i spitalit të Korçës që thotë se Eqremi siç quhet pacienti do të lërë sot spitalin. Po ashtu Litian Broka i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë masat mbrojtëse.

Ndërkohë Korça ka regjistruar 16 të infektuar nga të cilët tani 11 janë në kurim e sipër.

 

 

STATUSI I DREJTORIT TË SPITALIT KORÇË

Telefonata e peste pozotive ? per te lajmeruat se miku jone Eqeremi 77 vjet dolin negativ ?nga testi konfirmues dhe sot le Spitalin Infektiv i sheruar nga Covid 19 ?
Faleminderi deri ne fund te kesaj lufte stafit mjeksor ??? Jeni heronj.
Ju bej thirje edhe nje here te gjithe Qytetarve te Korces te ndjekin me rigorozitet Udhezimet e Ministrise se Shendetersise dhe Qeverise Shiptare, zbatoni regullat e karantines, te distancimit social, te higjenes personale, mos neglizhoni me masat mbrojtese dhe dilni per nevoja te rendesishme nga shtepia.
#forca

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb