Princesha spanjolle Maria Teresa, anëtare e familjes mbretërore Bourbon- Parma ka ndërruar jetë sot nga koronavirusi në moshën 86- vjeçare.

 

Princesha ishte e afërme e mbretit të Spanjës, Felipe lV.  Ajo vdiq këtë pasdite në Paris teksa lajmin e bën me dije vetë vëllai i saj Princi Sixtus Henry i Bourbon- Parma ose i njohur ndryshe si Duka i Aranjuez.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb