Një burrë 72-vjeçar i diagnostikuar me koronavirus vdiq në Armeni të enjten, tha zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, duke raportuar vdekjen e parë të vendit për shkak të virusit vdekjeprurës.

Armenia, një vend me rreth 3 milion njerëz, kishte raportuar 290 raste të koronavirusve që nga e enjtja, numri më i lartë midis vendeve në rajonin e Kaukazit të Jugut.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb