Plas sherri në Parlamentin e Serbisë.

Lideri i lëvizjes opozitare Dveri, Boshko Obradoviç i shoqëruar nga deputetë dhe përkrahës sot bllokoi hyrjen e Parlamentit të Serbisë dhe sulmuan deputetë nga shumica në pushtet të cilët po tentonin të futeshin brenda.

Protestuesit opozitarë bllokuan shkallët në hyrje të Kuvendit të Serbisë dhe Obradović u përplas me ministrin e shëndetsisë Zlatibor Lončar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: