FBI ka hapur një hetim për ndërhyje të paligjshme ndaj një gruaje kineze, e cila jetonte në shtëpinë e pushimit të presidentit amerikan, Donlad Trump në Mar-a-Lago në Florida.

Gruas iu gjet një USB me virus dhe katër telefona celularë. Ajo u vu në pranga nën dyshimin për spiunim, shkruan “New York Times”.

Gruaja është me origjinë kineze, ndërsa arresti për të është një tjetër goditje ndaj kreut të shtetit amerikan.

(d.xh/ BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb