Shqipëria sot ka shënuar edhe 20 të shëruar duke e çuar numrin total në 217 të atyre që zyrtarisht kanë fituar betejën me COVID-19.

Ky numër përkon sa gjysma e atyre që janë infektuar deri tani në Shqipëri, 433 ose të paktën nga shifrat zyrtare.

Lajmin e bën të ditur vetë kryeministri Edi Rama i cili konfirmon se sot janë 20 shqiptarë të shëruar nga COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb