GREQI

Një tjetër episod dhune është regjistruar në një burg në Greqi. Pas Koridhalos, dhuna këtë herë u shënua në burgun e Dhomokos.

Bëhet me dije se dy të burgosur shqiptar kanë rrahur brutaliusht një algjerian. Arsyet ende nuk janë të njohura. Vetëm ndërhyrja e rojeve ka shpëtuar jetën e shtetasit nga Algjeria.

Pasi ka marrë plagë të shumta në trup, algjeriani është dërguar në Spitalin e Lamias. Ai mori goditje sidomos në kokë dhe trup.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: