Pamjet shokuese po trondisin çdo ditë e më tepër Anglinë pasi rrugët e qyteteve janë kthyer në një arenë ku bandat lajnë hesapet me tyre.

Autorët e këtyre ngjarjeve nuk kursehen, ata sulmojnë në sy të fëmijëve apo të familjarëve. Hanxharët dhe shkopat e bejsbollit janë armët të cilët janë më shumë të sekuestruara nga policia, ndërsa shqetësues është fakti se shumë të përfshirë në këto banda janë adoleshentët.

Së fundmi është filmuar një tjetër version i përplasjeve mes bandave. Në rrugët e Birmingemit dallohen 3 persona të cilët vrapojnë, teksa në ndjekje të tyre është një makinë, e cila përplas brutalisht të fundit.

Me ç’kuptohet nga pamjet 3 personat mendohet të kenë sulmuar të parët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: