Lajm tronditës në Katalonjë dhe për të gjithë tifozët e Barcelonës. Pas deklaratave të Erik Abidalit, që u shpreh ditën e djeshme se nën drejtimin e Valverdes shumë lojtarë nuk u impenjuan siç duhet, erdhi reagimi i Leo Mesit.

Ylli argjentinas, beniamini i tifozëve dhe lojtari më i mirë në historinë e klubit, ka ngritur zërin dhe ka ftuar Abidalin të flasë me emra konkretë, çka e transformon këtë replikë në një sulm të drejtpërdrejtë ndaj një perj zyrtarëve të klubit.

Sipas asaj që shkruan “Mundo Deportivo”, zhurma e krijuar ka shqetësuar pa masë presidentin Josep Maria Bartomeu, me gazetën që thekson se në orët në vijim pritet shkarkimi nga detyra i francezit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb