Drejtoresha e Shkollës “Çajupi” , Vojsava Kumbulla, e cila u përfshi në një sherr me mësuesen e letërsisë Elida Qenami është shkarkuar.

Ngjarja ndodhi para një jave para ambienteve të shkollës.

Kujtojmë se debati përfundoi në përplasje fizike , ku ndërhynë edhe familjarë.

Pasi kishin shkëmbyer debate verbale sherri degjeneroi në përdorimin e sendeve të forta apo edhe karrigeve. Ndërkohë i plagosur mbeti edhe një familjar i mësueses.

Për ngjarjes arrestua Edmond Faja, 39 vjeç, pasi ka qëlluar në ajër me një armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb