Sheshi Tahrir në kryeqytetin e Irakut, Bagdad, i cili përshkruhet si zemra e protestave, tashmë u bë qendër e aktiviteteve për festimin e Vitit të Ri.

Disa akvitistë irakianë, 3 ditë para Vitit të Ri dolën në sheshin Tahrir duke u veshur si Baba Dimri.

Personat e veshur si Baba Dimri bënë që edhe fëmijët që kanë ardhur në shesh bashkë me prindërit e tyre të kalojnë momente të lumtura.

Protestuesit gjithashtu vendosën edhe një bredh në shesh të cilën e zbukuruan me flamujt e Irakut.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb