Everton, ashtu si të gjithë klubet e tjera europiane, ka mbyllur dyert prej më shumë se një muaj, një periudhë e vështirë për të gjithë, përjashtim në këtë pikë nuk bën as Carlo Ancelotti, por tekniku italian sheh pjesën pozitive të kësaj karantinë, fatmirësisht nuk ndodhet në Itali:

Carlo Ancelotti Everton 2019 20 1o002fayopwiw1xspdbdt97a22
Carlo Ancelotti Everton 2019 20 1o002fayopwiw1xspdbdt97a22

“Bëj xhiro me biçikletë, shëtitje në këmbë, shkoj në plazh, sigurisht duke ruajtur distancimin social. Në Itali nuk mund ta bënim diçka të tillë, jemi me fat. Kur jam në shtëpi? Gjatë ditës më pëlqen të gatuaj, është një nga pasionet e mija. Në darkë shikoj seriale në televizion. Nuk është një moment i mirë për botën, për Anglinë për Italinë për të gjithë Europën, për shkak të kësaj pandemie. Nga ana tjetër, fakti që kemi mundësi të ecim, të bëjmë xhiro me biçikletë, është një gjë shumë pozitive”, u shpreh trajneri i Everton.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb