Një Sahatçi. Një qytet në veri dhe një histori e vërtetë e një burri shqiptar dhe e një gjermani që lë në Shqipëri një orë. Mbi një ngjarje të vërtetë, regjisori e skenaristi Gjergj Mazi ka ndërtuar filmin “Sahatçia” që u shfaq në Tiranë.

Historia e një ore të harruar merr jetë bashkë me traditat shqiptare, duke ritheksuar më të mirën e një kohe të errët.

Regjisori Gjergj Mazi i ka kushtuar vëmendje edhe promovimit të natyrës e traditave shqiptare si edhe promovimit të emrave të rinj në art.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb