Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar 6.842 raste të reja me COVID-19, ndërsa 37 pacientë kanë humbur jetën si pasojë e virusit të rrezikshëm.

Pas testimi të 19.301 mostrave të marra gjatë 24 orëve të fundit, zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë në Serbi kanë bërë të ditur se mbi 6 mijë raste kanë rezultuar pozitivë.

Gjithashtu, është bërë e ditur se 729 persona janë hospitalizuar, ndërsa në respiratorë aktualisht janë 225 pacientë.

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Serbi dita ditës po rritet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb