Sërish shifra të frikshme të rasteve me koronavirus vijnë nga Kosova. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike konfirmon se nga 388 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 205 raste pozitive me COVID-19.

Po ashtu mësohet se tre persona kanë ndërruar jetë. Të premten 61 pacientë janë shëruar. Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.156 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.259.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: