Shifra të larta vijnë nga Maqedonia e Veriut. Në 24 orët e fundit në këtë vend janë regjistruar 29 viktima dhe 1 069 raste të reja me koronavirus.

Ndërkohë, lajmi i mirë është se janë shëruar 1 242 persona.

Autoritetet shëndetësore raportojnë se përgjatë 24 orëve janë kryer 3 012 testime, ku pozitivë kanë dalë 35% e testeve të kryera.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb