MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një bilanc të rënduar sa i përket shifrave të COVID-19.

7 viktima dhe 163 raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit.

Shkupi mban kryesimin me 33 të infektuar së fundmi, ndjekur nga Kumanova 17, Tetova 13, Koçani 11 teksa të tjerat më pak se 10.

Por ndërkohë u regjistruan edhe 132 të shëruar teksa në 24 orët e fundit numri i testimeve kapi shifrën e 1721 mostrave.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb