Numri i vdekjeve nga koronavirusi vazhdon të rritet cdo dite e me teper ne Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas agjencisë së lajmeve AFP gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 1 mijë e 939 përgjatë 24 orëve, shifra më e lartë është ajo e një dite më parë me 1 mijë e 973 të vdekur.

Kujtojme se numri i të vdekurve ne total ka shkuar në 14 mijë e 695, ndërsa i të infektuarve ka shkuar në 431 mijë e 838 persona.

Nder vendet me te goditura ne SHBA eshte New York, me 779 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: