Edhe në Turqi, vazhdon që të rritet numri i personave të infektuar me koronavirus.

Në shtetin turk, vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar 69 të vdekur nga virusi, ndërsa gjithsej janë 425 viktima.

Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shënuar 2786 raste me koronavirus në mbarë Turqinë.

Në total, numri i të infektuarve me virusin vdekjeprurës në shtetin turk është 20 921 vetë.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb