Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka përcjellë kancelaren Merkel në aeroportin e Rinasit.

Merkel i ka thënë se do të shihen sërish Ljubjana të Sllovenisë për Samitin e 6 tetorit ndërsa Rama i ka uruar gjithë të mirat.

Po ashtu kryeministri i Shqipërisë e ka ftuar Merkelin të vizitojë vendin tonë edhe kur të mos jetë më kancelare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb