Zv.Ndihmës Sekretarin e Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar shkoi sot në selinë e Partisë së Lirisë, ku u takua me Ilir Metën.

Teksa qëndroi në zyrën e Metës për gati 45 minuta, Escobar pasi doli nga selia e Partisë së Lirisë, përshëndeti politikanin opozitar, duke konfirmuar kështu një tjetër takim. “Shihemi së shpejti!”, i tha Escobar Metës. ndërkohë që ky i fundit tha në një komunikim për gazetarët se detajet e takimit do i bëjë të ditura përmes një deklarate.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Më pas ai i ftoi gazetarët të gjithë në stadium, në çelje të fushatës së koalicionit ‘Bashkë Fitojmë’ më 14 prill.

Kujtojmë se pak më herët Escobar, në shoqërinë e ambasadores së SHBA-ve Yuri Kim ishte për një takim në zyrën e kreut të komanduar të PD-së, Enkelejd Alibeaj.

Siç u bë e ditur edhe dje nga ambasada amerikane, fokusi i takimit të Escobar në Tiranës është që të zbatohen rekomandimet e ODHIR dhe që të zgjidhen kandidatë që zbatojnë ligjin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: