TIRANË

Në terren të vështirë, nën presionin e kohës për të shpëtuar dhe siguruar njerëzit.
Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka publikuar pamjet një operacioni real të kërkim shpëtimit të zhvilluar nga Forca Ajrore.

Ajo shkruan se ndihet krenare për pilotët dhe teknikët e FA-ve.
“Kjo nuk është një stërvitje!
Shikoni se si duket një operacion real kërkim – shpëtimi nga ekuipazhet e Forcës sonë Ajrore, e parë nga këndvështrimi i operatorit të bordit.?
Krenare për pilotët dhe teknikët tanë që jo në shumicën e rasteve, por gjithmonë iu duhet të operojnë në kushte dhe terrene jashtëzakonisht të vështira, në mal, në borë, në përmbytje, në det etj.
#KrenariPërFA??”, shkruan Xhaçka.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb