Shkarkohet drejtori i AKU në Korçë Adham Papadhami. Ky i fundit drejtonte këtë institucion prej 2 vitesh, ndërkohë mbeten të paqarta arsyet e shkarkimit të tij.

Institucioni gjatë kësaj periudhe mësohet të ketë pasur një performancë të mirë, gjë e cila hedh dyshimet për shkarkimin e Papadhamit.

Ndërkohë burime të tjera konfirmojnë së Kujtim Agolli do të jetë drejtues i komanduar i këtij institucioni përkohësisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: