Shkarkohet drejtoi i Teatrit Eksperimental, Kiço Londo. Mësohet se shkarkimi i Londos është bërë me vendim të Këshillit të Ministrave Ndërkohë, që në vend të tij është emëruar regjisori Altin Basha.

  • foto galeri

Ky vendim është marrë me propozim të Ministrisë së Kulturës. Kujtojmë se dy javë më parë Ministria e Kulturës ngriti komision për shkarkimin e Londos, i cili ishte emëruar në këtë detyrë që në muajin qershor të vitit 2014.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb