Lorenzo Insigne ka qenë një ndër lojtarët më të spikatur të kësaj vere. Ai shkëlqeu në Euro 2020 dhe fitoi madje edhe kupën me Italinë.

Ndërkohë kontrata e tij me Napolin përfundon në verën e 2022 dhe rinovimi duket larg. Në rast se pret deri atëhere, Napoli mund ta humbasë për asgjë Insignen teksa tani mund të shitet për 25 milion euro.

Inter është hedhur në sulm për sulmuesin shtatshkurtër dhe ka nisur interesimin. Zikaltërit me largimin e Lukakut kanë fryrë buxhetin me 115 milionë euro në arkën e tyre dhe mund të mendojnë lirshëm për transferime.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb