Stil, klas, elegancë ishin personazhët e nominuar për çmimet Bafta 2016. Mbremja ku u ndanë çmimet u mbajt në Londër, në sallën Mbretërore të Operas për të dhjetin vit radhazi, është konsideruar si më prestigjiozja në industrinë e filmit. Në tapetin ekuq shkëlqyen emra të mëdhenj të kinematografisë, si e madhja Cate Blanchett, Julianne Moore dhe Kate Winslet. Këto 3 aktore mediat britanike i kanë vlerësuar me notën maksimale për paraqitjen që bënë mbi tapetin e kuq. Por nuk mbeten pas Dakota Johnson, Saoirse Ronan, Laura pro dhe meshkuj si Leo DiCaprio e Tom Cruize.
Më poshtë dhe foto nga ceremonia e ndarjes së çmimeve Bafta Aëards, 2016.


(d.b/BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: