SHKODËR- Banorët e zonave më të prekura nga përmbytjet e viteve të kaluara në Shkodër, kanë dalë sërish sot në protestë për të kërkuar dëmshpërblimet.

Sipas raportimeve në terren, banorët kanë bllokuar rrugën tek Harku i Bërdicës. Ata kanë deklaruar se të enjten do të zhvillojnë protestë para Parlamentit.

“Kërkojmë dëmshpërblimet për shtëpitë. Jemi përmbytur nga qeveria, u hapën portat e HEC-eve”, kanë deklaruar banorët. Ata kanë paralajmëruar se do të vijojnë me protestat deri sa të gjendet një zgjidhje për të marrë dëmshpërblimet për përmbytjet e vitit 2011.

 

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: