TURQI

Një turisti kosovar i cili kishte shkuar për pushime në qarkun Alanya të Antalisë në Turqi, ka humbur jetën në det.  Siç mësohet, kosovari Gjevdet Brahaj, 53 vjeç i është bashkuar një turneu me jaht në det.

Pak kohë më vonë, është vërejtur se Brahaj kishte mbetur i  palëvizshëm në det të hapur. Turisti kosovar ndërroi jetë teksa po transportohej për në urgjencë, raporton AA.

Në Institutin e Mjekësisë Ligjore të Antalisë është bërë autopsia e Brahajt, ndërkaq trupi i pajetë i 53-vjeçarit do të sillet në Kosovë.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb