Ka shkuar mbi 13 milionë numri i personave të infektuar me koronavirus në të gjithë botën.

Saktësisht, janë infektuar me Covid-19 në të gjithë rruzullin tokësor, 12 925 331 individë.

Ndërsa, numri i të vdekurve nga koronavirusi deri tashmë ka shkuar në 569 097 persona.

Kurse, numri i personave të shëruarve me Covid-19 deri tani ka shkuar në 7 529 774 njerëz.

Numrin më të lartë të të infektuarve me koronavirus e ka Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pas SHBA-ve, më shumë të infektuar me Covid-19 ka Brazili, India, Rusia, Peruja, Kili, Spanja, Meksika.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb