Koronavirusi e ka ulur ritmin e infektimit kohëve të fundit, megjithatë numri i personave me Covid-19 në të gjithë botën ka shkuar afër 6 milionë njerëz.

Saktësisht, në mbarë globin, numri i personave që infektuar me Covid-19, ka shkuar në 5 991 643 njerëz.

Numri i viktimave nga koronavirusi në mbarë globin deri tashmë ka shkuar në 365 328 individë.

Shteti me më shumë të infektuar me koronavirus në të gjithë botën është Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasuar nga Brazili, Rusia, Spanja dhe Mbretëria e Bashkuar.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb