Ka shkuar në mbi 100 mijë, numri i të vdekurve për shkak të koronavirusit në Brazil.

Numri i viktimave në shtetin brazilian nga Covid-19, ka shkuar në 100 543 individë.

Ndërsa, numri i të infektuarve nga virusi në Brazil ka shkuar në 3 013 369 persona.

Presidenti brazilian Jair Bolserano tha fillimisht se virusi ishte si një virus i zakonshëm, por tashmë shifrat e viktimave janë tepër problematike.

Brazili tashmë është shteti i dytë për nga numri i të infektuarve nga koronavirusi në botë, pas Amerikës.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb