Ka shkuar në mbi 180 mijë numri i të infektuarve me koronavirus në Gjermani.

Saktësisht, numri i të infektuarve me Covid-19 ka shkuar në 180 250 njerëz.

Numri i të infektuarve me koronavirus në 24 orët e fundit ka shkuar në 264 individë.

Sakaq, numri i të vdekurve nga Covid-19 në Gjermani ka shkuar në 8371 persona.

Kurse, numri i viktimave në 24 orët e fundit nga Covid-19 në shtetin gjerman ka qene vetëm 5 njerëz.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb