LONDRA

Mbretëria e Bashkuar është ndër vendet që po përballet me një epidemi gjithmonë e më agresive.

Numrat e të prekurve dhe të viktimave nga Covid-19 sa vjen dhe rriten në Britani.

Mediat në gjuhën angleze raportojnë se në Britaninë e Madhe kanë ndërruar jetë gjithsej mbi 60 mijë njerëz, për shkak të Covid-19.

Saktësisht, kanë ndërruar jetë nga koronavirusi në Britaninë e Madhe, 60 113 njerëz.

Ndërsa, numri i të infektuarve nga virusi deri më tashmë ka shkuar në 1 674 134 persona.

Britania e Madhe është shteti i shtatë në botë për nga numri i të infektuarve me Covid-19.

SHBA është shteti me më shumë të infektuar nga koronavirusi në botë, ndjekur nga India, Brazili, Rusia, Franca, Spanja etj.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb