UASHINGTON

Ka shkuar mbi 7 milionë numri i personave të infektuar me koronavirus në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Aktualisht, në SHBA janë infektuar me Covid-19, 7 006 955 individë.

Numri i personave të infektuar me koronavirus në SHBA në 24 orët e fundit ka shkuar në 2 187 njerëz.

Numri i të vdekurve për shkak të koronavirusit    në 24 orët e fundit në SHBA ka shkuar në 19 individë.

Numri total i të vdekurve në Shtetet e Bashkuara nga virusii vdekjeprurës ka shkuar në 204 137 njerëz.

Pas SHBA-ve, numrin më të lartë të të infektuarve me Covid-19, e ka India, më pas Brazili, Rusia, Peruja etj.

Numri total i të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën ka shkuar në 31 313 729 individë.

Kurse, numri i të vdekurve për shkak të virusit në glob kanë shkuar 966 107 njerëz.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb