Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë shënuar mbi 876 viktima nga koronavirusi.

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit John Hopkins ka arritur në mbi 72,9 milionë, me 782.876 raste të reja.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 8,57 milionë raste të konfirmuara dhe 79.139 të vdekur.

Në SHBA deri më tani më shumë se 251 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, mbi 211 milionë dozën e dytë dhe mbi 85 milionë kanë marrë tri doza.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb