GREQI

Edhe fqinji ynë Greqia po përballet me përhapjen e koronavirusit. Sot raportohet që nga ky virus ka shkuar në 15 numri I viktimave. Vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 94 raste të reja me COVID-19.

Bëhet me dije se ka shkaur në 624 numri total i të prekurve me coronavirus, prej tyre 124 janë shëruar tashmë. Ndërsa 34 persona të prekur janë në terapi intensive.

E kur virusi përhapet edhe qeveria atje ka ndërmarrë masa të reja.  Mësohet se është ndaluar qarkullimi dhe se lëvizja lejohet vetëm me vërtetim, kartë identiteti dhe sms.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: