GREQI

Ka shkuar në 177 viktima bilanci i Greqisë sa i përket koronavirusit. Dy viktimat e fundit ishin edhe të fundit për muajin maj pasi vdiqën në orët e vona të 31 majit.

Saktësisht një 66- vjeçar dhe një 87- vjeçar, të dy në Athinë por në spitale të ndryshme “Sotiria” dhe ”Nimitsis” ndërruan jetë pasi humbën betejën me COVID-19.

Ditën e kaluar Greqia pësoi një rënie të madhe të rasteve pasi shënoi vetëm 2 të infektuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb