Numri i viktimave nga shpërthimi në Bejrut u rrit në 200, pohoi guvernatori i qytetit, Marwan Abboud.

Sipas medieve të huaja, ai tha se përveç personave të lënduar nga shpërthimi i së martës edhe shumë të tjerë janë ende të zhdukur, disa prej tyre janë punonjës nga vendet e huaja.

Të dielën qytetarët e Libanit protestuan për të dytën ditë me radhë në kryeqytet, për shkak të situatës aktuale në vend.

Ata kërkuan llogari nga udhëheqësit e tyre, duke i kritikuar ata, për mënyrën se si e trajtuan shpërthimin në Bejrut.

Bëhet e ditur se qeveria ka dhënë dorëheqjen pas situatës së krijuar.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: